Інвентаризація розрахунків — це звіряння документів із записами в регістрах обліку та перевірка обґрунтованості сум взаєморозрахунків.
Організаційні моменти інвентаризації розрахунків
Коли проводити інвентаризацію? Інвентаризацію розрахунків обов’язково проводять перед складанням річної фінансової звітності. Суцільній річній інвентаризації підлягають усі розрахунки (п. 6, 7 розділу І Положення №879).
Інвентаризацію дебіторської та кредиторської заборгованостей та зобов’язань (крім розрахунків із бюджетом та розрахунків за ЄСВ) проводять у період трьох місяців до дати балансу, тобто з 1 жовтня до 31 грудня. Інвентаризацію розрахунків із бюджетом та розрахунків за ЄСВ проводять у період двох місяців до дати балансу, тобто з 1 листопада до 31 грудня.
Що написати в наказі керівника? У цей період або до його початку керівник видає наказ про проведення суцільної річної інвентаризації всіх розрахунків. У наказі слід навести дати або період проведення інвентаризації відповідно до вищезазначених вимог. У цьому самому наказі також можна затвердити інвентаризаційну комісію, до якої доцільно включити працівників бухгалтерії, фінансового відділу, відділу розрахунків із відповідними контрагентами тощо. Головою комісії може бути сам керівник або головний бухгалтер. І нарешті, у наказі слід навести перелік розрахунків, які підлягають інвентаризації. Складаючи цей перелік, можна скористатися наведеною нижче таблицею.
Що є предметом інвентаризації розрахунків? Під час інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованостей потрібно звірити документи і записи в облікових реєстрах та перевірити обґрунтованість сум, відображених на відповідних рахунках. Перевіряють правильність сум усіх розрахунків, що обліковуються на балансі підприємства, в тому числі і щодо тих, за якими строк позовної давності вже минув. Заразом перевіряють і сам строк давності — за
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!