Суб’єкти господарювання (юрособи чи ФОПи), які не є платниками акцизного податку і не мають акцизних складів, переміщуючи власне пальне транспортними засобами, які не є акцизними складами пересувними, придбане для використання у власній діяльності, складають і подають податковій заявку на переміщення пального (пп. 230.1.5 ПКУ).
Суть цієї заявки
Зі змісту пп. 230.1.5 ПКУ випливає, що заявку подають з метою включити транспортні засоби до Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне, який розміщується на сайті податкової. Але на період воєнного стану доступ до цього Переліку, як і до інших публічних реєстрів, обмежено.
Але якщо пальне перевозять платники акцизного податку, транспортні засоби включають до Переліку на підставі акцизної накладної, адже там уже є інформація про цей транспортний засіб.
Під час переміщення пального митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 МКУ, транспортні засоби включаються до Переліку на підставі митної декларації.
Таким чином, усі транспорті засоби, які перевозять пальне, мають вноситися до Переліку — на підставі акцизної накладної, митної декларації чи заявки. Заявку подають у тих випадках, коли немає підстав складати акцизну накладну або митну декларацію, зокрема коли неплатники акцизу перевозять пальне в межах України.
Варіанти перевезень пального
Варіант 1. Суб’єкт господарювання — неплатник акцизного податку придбав пальне, яке доставлятиме на власний склад пального (цистерну) власним чи орендованим бензовозом.
Заявку подає такий суб’єкт.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!