Ми вже розглянули правила документального оформлення касових документів. Сьогодні спинимося на оформленні касової книги.
Необхідність ведення касової книги
Касова книга — це документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки у касі (пп. 9 п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148 (далі — Положення №148).
Необхідність ведення касової книги зумовлено вимогами п. 39 Положення №148. Згідно з цією нормою установи/підприємства відображають у касовій книзі всі надходження і видачу готівки у національній валюті.
Готівка у касі підприємства вважається неоприбуткованою, якщо її надходження не було відображено у касовій книзі, навіть якщо на неї було виписано прибутковий касовий ордер. Це випливає з норм пп. 18 п. 3 Положення №148: оприбуткування готівки — проведення суб’єктами господарювання обліку готівки у касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/фіскальному звітному чеку/електронному фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.
Також це підтверджується п. 11 Положення №148: Оприбуткуванням готівки у касах установ/підприємств та їхніх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами та веденням касової книги, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: