У попередній статті ми розглянули оформлення касових документів узагалі і прибуткового касового ордера як їх частини. Зараз поговоримо про видачу коштів.
Оформлення видаткового касового ордера (ВКО) та видаткової відомості
Видачу готівки з каси можна оформлювати видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями (п. 26 Положення №148). Документи на видачу готівки підписують керівник та головний бухгалтер або уповноважена особа. До ВКО також додаються заяви на видачу готівки й інші розрахунки.
Підпис керівника підприємства на видаткових касових ордерах не обов’язковий, якщо на доданих до ВКО документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.
Підприємства, які займаються закупівлею сільськогосподарських товарів, видають готівку здавальникам такої сільгосппродукції за відомостями, в яких зазначаються прізвища й адреси здавальників, обсяги зданої продукції та сума виплаченої готівки, що підписуються здавальником.
Касир вимагає пред’явлення документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів (паспорт/е-паспорт тощо), у разі видачі окремим фізособам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, записує його найменування і номер, ким і коли виданий. Фізособа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень — словами, копійок — цифрами) (п. 27 Положення №148).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНОотримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: