Допомогу по тимчасовій непрацездатності оплачують за кошти ПФУ з шостого дня непрацездатності за весь період, поки не відновиться працездатність або встановлять інвалідність (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).
З моменту, коли МСЕК припинили роботу що встановлювала інвалідність повнолітнім особам, ці повноваження, права і обов’язки передали експертним командам (п. 3 постанови КМУ «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 15.11.2024 р. № 1338).
Коли проводять оцінювання особи, якій раніше встановили інвалідність, у рішенні експертної команди датою встановлення інвалідності є дата, до якої її встановили за результатами останньої експертизи, але не більше ніж за три роки.
Коли інвалідність встановлюють вперше, датою коли її встановили є дата, коли особу направили на оцінювання або до медико-соціальних експертних комісій, що передали експертним командам.
Незалежно від рішення встановити або не встановити інвалідність, експертна команда може вирішити продовжити тимчасову непрацездатність. Строк тимчасової непрацездатності визначає лікуючий лікар
Коли проводять оцінювання особи, якій раніше встановили інвалідність, у рішенні експертної команди датою встановлення інвалідності є дата, до якої її встановили за результатами останньої експертизи, але не більше ніж за три роки. Якщо змінили або скасували групу інвалідності, датою таких змін вважається дата, коли прийняли відповідне рішення. Датою, до якої встановили інвалідність, є перше число місяця, наступного за тим, у якому мали провести повторне оцінювання.
Лист ПФУ від 02.05.2025 р. № 2800-030401-8/29207
Джерело: “Я – Бухгалтер”