
Податківці в ІПК від 12.01.2023 №30/ІПК/99-00-04-03-03-06 (див. «ДК» №18/2023) висловили думку, що з доходу від дисконтування та з додатних курсових різниць потрібно сплачувати єдиний податок. Проаналізуймо, чи мають вони рацію.
У запиті на консультацію «єдинник» повідомив, що до 27.04.2022 був платником податку на прибуток на загальних підставах, а з 27.04.2022 став платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2%.
Це підприємство отримало поворотну фінансову допомогу від засновника-нерезидента. До 27.04.2022, як платник податку на прибуток на загальних підставах, воно відображало суми фінансової допомоги за теперішньою вартістю з урахуванням дисконтування.
У квітні — травні 2022 року були підписані додаткові угоди щодо подовження строків дії договорів фінансової допомоги, відповідно компанія визнавала модифікацію договорів фінансової допомоги та нараховувала доходи від дисконтування.
Тож підприємство запитує:
1) чи вважається дохід від дисконтування в розумінні пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом у грошовій, матеріальній чи нематеріальній формі?
2) чи є базою оподаткування єдиним податком зі ставкою 2% дохід від дисконтування?
3) чи є базою оподаткування єдиним податком зі ставкою 2% дохід від перерахунку курсових різниць за заборгованістю в іноземній валюті (дебіторська/кредиторська)? Якщо так, то на яку дату здійснювати перерахунок: на дату балансу (дату складання фінансової звітності) відповідно до стандартів чи на дату закриття місяця (бо звітність з єдиного податку складають помісячно)?
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: