
Чи оплачуються лікарняні за перші 5 днів тимчасової непрацездатності, якщо в табелі обліку робочого часу зазначено «НЗ»? Чому ПФУ відмовляється оплачувати лікарняні за наступні дні, якщо в табелі стоїть «НЗ»? З’ясуймо, як пояснює це сам ПФУ в листі від 30.03.2023 №12195-15368/У-03/8-2800/23 (див. «ДК» №18/2023).
Здавалося б, що після фактично скасування допомоги з тимчасової непрацездатності сумісникам роботодавців нічим здивувати вже неможливо. Аж ні, і коментований лист від ПФУ — доказ цього.
Фахівці ПФУ в цьому листі дійшли парадоксального висновку:
«На період, коли працівник не виходив на роботу внаслідок ведення воєнних дій та пов’язаних із ними обставин і за нього роботодавцем не сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, він втрачає статус «застрахованої особи» й у випадку хвороби в цей період не набуває права на допомогу по тимчасовій непрацездатності з шостого дня непрацездатності».
Але спеціального умовного зазначення для такої причини відсутності на робочому місці в рекомендованій державою формі табеля немає. Тож до повернення працівника на роботу і надання пояснень, чому він був відсутній, його, як правило, табелюють з позначкою «НЗ» — неявка з нез’ясованих причин (або «І» — інші причини неявок).
Зрозуміло, що за період нез’явлення зарплата працівникові не нараховується і підстав платити за цей період ЄСВ немає.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: