Мінекономіки не полишає надію реформувати трудове законодавство, але частинами, а не все відразу. Про це свідчить черговий законопроект, розроблений міністерством.

На цей раз взялися за трудові гарантії для вагітних жінок і жінок, які вигодовують дитину. Для них пропонують заборонити працювати на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню). Також заборонять залучати жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Випишуть окремо, що вагітні жінки і жінки, які вигодовують дитину віком до півтора року, не зможуть залучатись до нічних і надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, направлятися у відрядження.

Працівники, які мають дітей віком до трьох років або дітей з інвалідністю, зможуть залучатись до нічних і надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, направлятися у відрядження за їх згодою.

Натомість скасують статті КЗпП, які раніше передбачали обмеження в роботі для жінок, які мали дітей до 3 років, від 3 до 14 років. Натомість передбачать, що законодавством, колдоговором, угодою сторін може встановлюватися заборона залучення до надурочних робіт, роботи в нічний час.

Окрім того запропоновано аби допологова частина відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами продовжувалась на кількість календарних днів, що дорівнює періоду між передбачуваною у медичному висновку та фактичною датою пологів, але без зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Також заборона на звільнення стосуватиметься лише розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з жінкою, чоловіком, які мають дітей до 3 років або дитину з інвалідністю до 14 років, з підстав, передбачених п. 1 (крім ліквідації підприємства), 2, 6, 11 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

На переконання Мінекономіки, пропонований законопроект прибирає невиправдано жорсткі заборони для праці жінок, що дозволить їм реалізувати свій трудовий потенціал і забезпечить повноцінну реалізацію ними права на працю. Поряд з цим він зміцнює систему гарантій найвразливіших категорій жінок – вагітних, жінок, які нещодавно народили, і які мають грудних дітей.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!