Що робити у разі мобілізації працівника? Чи має підприємство йому щось платити? Чи треба його звільняти? Як відобразити мобілізацію у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
Мобілізований працівник зберігає місце роботи й посаду!
Звільнити мобілізованого працівника з ініціативи роботодавця не можна, бо за працівником на час мобілізації зберігаються місце роботи та посада (ч. 3 ст. 119 КЗпП).
Працівник може звільнитися виключно за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (ч. 1 ст. 36 КЗпП). І для цього він має подати заяву.
У разі мобілізації працівника роботодавець оформлює наказ на увільнення від роботи у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації на підставі повістки (довідки, витягу з наказу тощо).
Відображати у табелі обліку робочого часу проходження працівником служби потрібно літерним кодом «ІН» або цифровим кодом 22 (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством).
Ухвалення рішення про виплату мобілізованому та єдина звітність
Після внесених змін Законом №2352 до ст. 119 КЗпП було скасовано з 19.07.2022 обов’язок роботодавця щодо нарахування та виплати середнього заробітку працівникам, призваним до лав ЗСУ.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: