ПФУ надав алгоритм, як виправити дані застрахованої особи в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

На кожну застраховану особу створена персональна електронна облікова картка з унікальним номером, де зберігають інформацію про заробіток людини, стаж тощо. Переглянути її можна в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Якщо застрахована особа в своєму особистому кабінеті виявила некоректні, неактуальні чи неправильні відомості (наприклад, незмінене прізвище після заміжжя, помилку в даті народження тощо), тоді треба звернутися до ПФУ для актуалізації даних, заповнивши “Анкету для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб” (далі – Анкета).

Алгоритм дій складається із таких кроків

1. У особистому кабінеті, в лівому боковому меню розділу “Комунікації з ПФУ” оберіть пункт “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб”.

2. Заповніть екранну форму Анкети.

3. Поставте мітку у чек-боксі “Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних”.

4. Прикріпіть скан-копію паспорта, а також документів, що підтверджують зміну даних (наприклад, свідоцтво про шлюб).

5. Підпишіть Анкету КЕП (оберіть файл ключа та введіть пароль).

6. Натисніть кнопку “Відправити до ПФУ”. Далі на екрані з’явиться повідомлення “Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”.

7. Результат обробки заяви можна переглянути в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”. Після того, як фахівець ПФУ опрацює Анкету, звернення набуде статусу “Виконано”.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!