Що має бути зазначено у наказі на проведення фактичної перевірки щодо оптової торгівлі пальним? Дізнаємося зі свіжого висновку ВС*.
Неправильно складений наказ на податкову перевірку дає бізнесу право захищатися, зокрема не допускати податківців до перевірки. Але як дізнатися, що саме має бути в ньому зазначено? Зокрема, які підстави були у податківців прийти на фактичну перевірку? У цьому випадку без аналізу судової практики не обійтися.
Покажемо на практичному прикладі.
* Постанова ВС від 28.05.2024 у справі №280/1431/23.
Зміст справи
ГУ ДПС у Запорізькій області надійшов лист ДПСУ від 12.10.2022 №12302/7/99-00 із вимогою щодо проведення фактичних перевірок госпсуб’єктів, які мають ліцензію на оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі. Після чого у цьому органі ДПС було складено доповідну записку з переліком СГ, яких варто перевірити (до якого потрапило певне ТОВ).
06.03.2023 було зроблено вихід на фактичну перевірку ТОВ, але представник ТОВ не допустив фахівців до перевірки. На виконання п. 81.2 ПКУ посадові особи контролюючого органу склали акт про відмову в допуску до проведення фактичної перевірки. Причина відмови в допуску — відсутність належних підстав для перевірки.
Причини оскарження наказу на фактичну перевірку
Після цього ТОВ звернулося до суду з оскарженням наказу на фактичну перевірку. Так, підставою проведення фактичної перевірки в наказі були зазначені загальні норми згідно з пп. 80.2.5 ПКУ, але що конкретно ТОВ порушило, наведено не було.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: