ФОП чи юрособа переходить з ЄП на загальну систему оподаткування. Чи реєструватися при цьому платником ПДВ?
Обов’язкова реєстрація платником ПДВ
Якщо особи переходять зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, установлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, за умови що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ПКУ, реєстраційну заяву подають не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, установлених ПКУ (п. 183.4 ПКУ).
А ось вимога до обов’язкової реєстрації платником ПДВ: загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування ПДВ) (п. 181.1 ПКУ).
Оподатковувані операції для реєстрації платником ПДВ
ДПС у ЗІР (див. відповідь на запитання 101.02: «Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ? ») зазначила, що до оподатковуваних операцій з метою реєстрації платником ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за:
— основною ставкою ПДВ (20%);
— ставками 7% і 14%;
— нульовою ставкою ПДВ та
— звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Тобто до розрахунку потрібно брати ті операції, які б оподатковувалися ПДВ чи були звільнені від оподаткування, якби платник ЄП був платником ПДВ.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: