(коментар до ІПК ДПСУ від 09.12.2024 № 5627/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК)
Платник податків звернувся до податківців з таким запитом: він має на балансі НМА, термін корисного використання (період амортизації) якого в бухгалтерському та в податковому обліку однаковий і становить 10 років.
Компанія планує поліпшити (модернізувати) НМА, що приведе до збільшення первісно очікуваних майбутніх економічних вигід і строку корисного використання (експлуатації) такого НМА до 13 років. Відповідно, первісна вартість НМА збільшиться на суму витрат, пов’язаних із таким поліпшенням (модернізацією). Отже, платника податків бентежить, що за таких обставин сума нарахованої за звітний період амортизації НМА в бухгалтерському обліку буде меншою, ніж сума розрахованої за цей же звітний період амортизації НМА в податковому обліку.
Нагадаємо, що згідно з пп. 138.3.4 ПКУ, якщо відповідно до правоустановчого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк корисного використання платник податку визначає самостійно, але він не може становити менше ніж два й більше ніж 10 років.
Тобто для НМА з невизначеним строком дії права користування ПКУ встановлює також і максимальний строк корисного використання — 10 років.
<…>
Джерело: ПРАКТИКА МСФЗ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: