(коментар до ІПК ДПСУ від 06.12.2024 № 5596/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК)
Компанія попросила податківців надати ІПК «в частині обрахування доходу (що зазначається в Декларації) за варіантом зменшення доходу на величину плати покупця за невідокремлені послуги (тобто «згорнуто») у разі наявності відповідних приписів у Положенні про облікову політику, яке затверджено наказом по підприємству».
Годі й казати, що податківці відкараскалися від відповіді, оскільки це ж треба занурюватися в МСФЗ. При цьому зауважимо, що сума доходу платника податку на прибуток хоча й визначається за правилами бухгалтерського обліку, але має вплив на податковий облік. Принаймні в тих випадках, коли розмір доходу за звітний рік лежить на межі 40 млн грн.
Нагадаємо, що в загальному порядку платники податку на прибуток звітують щоквартально. Водночас деякі категорії платників мають подавати декларацію з податку на прибуток підприємств за річним звітним періодом. Зокрема, це так звані малодохідники, чий бухгалтерський дохід за попередній звітний рік не перевищує 40 млн грн (пп. «в» п. 137.5 ПКУ).
Крім цього, малодохідники мають право не обтяжувати себе «коригувальним» клопотом. Тобто обраховувати об’єкт оподаткування податком на прибуток вони можуть на основі фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, без коригування його на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).
Це до того, що іноді порядок обчислення бухгалтерського доходу може врешті докорінно вплинути на суму податку на прибуток, яку компанія має сплатити до бюджету.
<…>
Джерело: ПРАКТИКА МСФЗ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: