
Юрособа орендує паркомісце у фізособи (не ФОПа) за 6 220 грн без вирахування податків. Який порядок бухобліку цієї операції? Які податки треба утримати та як відобразити в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Чи треба робити нотаріальне засвідчення договору оренди?
Про договір оренди
Оформлення договору оренди залежить від предмета договору.
Наприклад, договір оренди будівлі або іншої капітальної споруди (їх частини) укладають у письмовій формі. Якщо паркомісце розташоване у підземному гаражі, то це частина капітальної споруди і потрібен письмовий договір.
Правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному засвідченню лише у випадках, установлених законом або домовленістю сторін (ч. 1 ст. 209 ЦКУ).
Договір оренди приміщення підлягає нотаріальному засвідченню, якщо строк договору становить 3 і більше років (ч. 2 ст. 793 ЦКУ).
Тому, якщо договір оренди паркомісця укладено між юридичною та фізичною особами строком до 3 років і в договорі не передбачили обов’язкового нотаріального засвідчення, — цей договір оренди не обов’язково засвідчувати нотаріально. А коли строк договору оренди становить 3 і більше років і йдеться про паркомісце у приміщенні (в капітальній споруді), нотаріальне засвідчення є обов’язковим.
Оподаткування та додаток 4ДФ
У разі оренди паркомісця у фізособи юрособою — податковим агентом виступає орендар, в описаному випадку — це юрособа. Податковий агент, що нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок зі суми такого доходу за його рахунок (пп. 168.1.1 ПКУ).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: