
Бойові дії в масштабах усієї країни загострили безліч питань. Зокрема, і питання орендної плати. Дехто не в змозі платити, у декого орендоване майно знищене, певні орендарі роблять велику знижку або ж взагалі звільняють від орендної плати. Тож давайте розберемося: чи це можливо та як необхідно все оформити.
Для тих, хто зараз згадав про форс-мажор (обставини непереборної сили) одразу нагадуємо: ця правова конструкція не звільняє від виконання зобов’язань. Вона звільняє від відповідальності за це.
Про війну як форс-мажор можна почитати у статті «Чи можна не виконувати договір через війну?» («Податки & бухоблік», 2022, № 26).
Хіба що у форс-мажорних положеннях договору може передбачатися відстрочка у виконанні зобов’язань щодо перерахування орендної плати. Виглядати це може приблизно так: «у разі неможливості виконання зобов’язання через обставини непереборної сили (форс-мажор) сторона може виконати зазначене зобов’язання протягом ____ з дня, наступного за днем завершення дії обставин непереборної сили (форс-мажору)».
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:
Однак є можливість і без цих положень вирішити питання з орендною платою. Зауважимо: далі йтиметься не тільки про орендну плату щодо нерухомості.