
Інформаційний лист Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП від 06.05.2022 // evp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/582117.html
ВИСНОВОК ДОКУМЕНТА
На думку податківців, відображення вартості знищеного війною майна в податкових витратах можливо: (1) на підставі відповідних первинних документів, (2) за умови проведення обов’язкової інвентаризації та (3) за наявності сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)
У листі контролери повідомили, за яких умов вартість знищеного війною майна може бути відображена в податкових витратах. На думку фіскалів, для правомірного формування податкових витрат у цьому випадку, крім інвентаризації й підтвердної первинки, ще необхідний сертифікат про форс-мажор. Невже податківці і справді вважають, що відобразити вартість знищеного війною майна у витратах у податковому обліку можна за умови наявності сертифіката, що підтверджує форс-мажорні обставини?
Дійсно, війна — це форс-мажор (про що повідомлялося в листі ТПП від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1, розміщеному на сайті ТПП, див. ucci.org.ua/uploads/files/621cba543cda9382669631.pdf). Причому за роз’ясненнями ТПП, цей лист можна роздрукувати й використовувати для підтвердження форс-мажорних обставин (ucci.org.ua/press-center/ucci-news/protsedura-zasvidchennia-fors-mazhornikh-obstavin-z-28-02-2022). Але, видно, такого загального листа від ТПП фіскалам не достатньо — для збереження податкових витрат їм подавай сертифікат.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: