Публікується мовою оригіналу
Глава ГФС задержан сотрудниками НАБУ и отстранен от исполнения обязанностей
В НАБУ и САП уже подготовили подозрение Насирову по статье о злоупотреблении властью
Глава Государственной фискальной службы Украины Роман Насиров задержан сотрудниками Национального антикоррупционного бюро Украины (НАБУ). Об этом РБК-Украина сообщил источник в НАБУ.
«Насиров задержан в Феофании. В рамках расследования «газового» дела Онищенко», — сообщил источник РБК-Украина в НАБУ. Позже эту информацию подтвердили изданию в пресс-службе Бюро.
В ГФС рассказали свою версию задержания Насирова
Источники РБК-Украина в ГФС рассказали, что вчера, около 15:00 в приемную главы ГФС звонила следователь НАБУ и сообщила, что в «понедельник, 6 марта, к 11:00 Насирова ждут в НАБУ для дачи показаний». В ответ на просьбу прислать на имя Романа Насирова официальную повестку, она положила трубку. Официальный документ так и не был получен руководителем ГФС.
В то же время, ближе к вечеру, в кабинете Романа Насирова в ГФС был проведен обыск сотрудниками НАБУ и САП, в результате которого были изъяты некие документы.
Напомним, ранее сообщалось, что министр финансов Украины Александр Данилюк направил в Нацагентство по предотвращению коррупции запрос с просьбой проверить поездку Насирова на инаугурацию президента США Дональда Трампа.
Кроме того, Кабинет министров Украины отстранил Романа Насирова от исполнения обязанностей председателя ГФС на время проведения расследования. Соответствующее решение было принято сегодня на заседании правительства. Временно исполняющим обязанности главы ГФС назначен Мирослав Продан, который ранее был и.о. замглавы ведомства по таможенным вопросам.
Источник: Бухгалтер 911 – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Нова податкова накладна та декларація з ПДВ – уже з 1 березня!
Сьогодні, 1 березня 2017 р. набув чинності наказ Мінфіну від 23.02.2017 р. № 276, яким викладено у новій редакції податкову накладну та декларацію з ПДВ
Мінфін наказом від 23.02.17 р. № 276 (зареєстрований у Мін’юсті 28.02.2017 р. за №269/30137) затвердив в новій редакцї:
– податкову накладну та порядок її заповнення;
– звітність з ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Опублікований в «Урядовому кур’єрі» 28.02.2017 р. № 39.
Отже, нові форми набирають чинності уже сьогодні, 1 березня 2017 р.
Коли вперше звітувати з ПДВ за новою формою декларації?
Відповідно до п. 46.6 ПКУ, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Оскільки Наказ №276 опубліковано у лютому, вперше нова декларація з ПДВ має подаватися за березень 2017 р. у квітні. Тобто декларацію з ПДВ за лютий 2017 р. подаємо ще за старою формою.
Дэжерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
З 1 березня зросли тарифи на електроенергію
Згідно з Постановою НКРЕКУ від 26.02.2015 р. №220, це останній з п’яти запланованих етапів підвищення тарифів для населення, ініційованих Урядом України в 2015 році.
Новий тариф застосовуватиметься до оплати електроенергії, яка спожита з 1 березня 2017 р.
КИЇВЕНЕРГО звертає увагу своїх клієнтів на те, що рахунки за лютий, які кияни отримають в березні, будуть відображати суму до оплати, сформовану за тарифами, які діяли з 1 вересня 2016 р по 28 лютого 2017 року.
Рахунки, в яких сума до оплати за спожиту в березні електричну енергію буде нарахована з урахуванням нових тарифів надійдуть у квітні 2017 року.
Для зниження фінансового навантаження у зв’язку з підвищенням тарифів КИЇВЕНЕРГО рекомендує своїм клієнтам використовувати такі механізми:
- перейти на 2 зонний облік електроенергії, який дозволить знизити витрати на оплату електроенергії на 20% і більше;
- звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання для отримання субсидії;
- знизити споживання електроенергії за рахунок використання енергоефективних заходів.
Для коректних розрахунків суми для оплати за спожиту електроенергію необхідно щомісяця вказувати показання електролічильника станом на перше число місяця.
Оплачувати за електроенергію потрібно щомісяця до 20 числа. Несвоєчасна оплата призводить до накопичення заборгованості. Оплатити за електроенергію можна через інтернет платіжною карткою, у відділеннях банків або через платіжні термінали.
Джерело: Київенерго, Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Основные средства и ТМЦ уничтожены на территории АТО: налогово-прибыльные последствия
Списание уничтоженных основных средств, ТМЦ осуществляется согласно правилам бухгалтерского учета. То есть предприятия, находящиеся на территории проведения АТО, обязаны провести инвентаризацию по состоянию на 1-е число месяца, следующего за месяцем, в котором исчезли препятствия доступа к активам, первичным документам и регистрам бухгалтерского учета, и отразить результаты инвентаризации в бухучете соответствующего отчетного периода.
Поэтому только после проведения надлежащим образом инвентаризации и документального подтверждения факта ликвидации соответствующих основных средств и ТМЦ в бухучете субъект хозяйствования имеет право отразить ликвидацию основных средств, ТМЦ на территории проведения АТО в налоговой отчетности на основании положений п.п. 138.1 и 138.2 НКУ.
Данный вывод сделала ГФСУ в письме от 17.02.2017 г. № 3339/6/99-99-15-02-02-15.
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Адвокати, що призупинили діяльність, мають сплачувати ЄСВ
Звільнення від сплати ЄСВ у зв’язку з призупиненням адвокатської діяльності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI не передбачено.
Із 01.01.2017 р. особа, яка провадить незалежну професійну діяльність і не отримує дохід (прибуток) у звітному році чи окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Для того ж, аби не сплачувати ЄСВ, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, необхідно знятися з обліку платників ЄСВ.
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
НБУ спростив клієнтам банків процедуру проведення валютних операцій
Національний банк України спростив процедуру проведення операцій клієнтів банків з купівлі іноземної валюти/перерахування коштів за межі України на користь нерезидентів та змінив порядок контролю з метою попередження ризикових валютних операцій на банківському ринку України.
Зокрема, клієнтам банків не потрібно чекати дозволу НБУ на проведення зазначених валютних операцій. Уповноважені банки інформуватимуть Національний банк про такі операції клієнтів після їх проведення.
В разі виникнення у НБУ сумнівів у законності операцій, до банку може бути направлена вимога, якою НБУ, зокрема, може призупинити здійснення окремих валютних операцій клієнтів. Відновити проведення таких операцій банк зможе лише після отримання окремого повідомлення від НБУ.
Крім того, якщо клієнт, валютні операції якого визвали сумніви у НБУ, перейшов на обслуговування до іншої банківської установи, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це НБУ.
Банк, у якому клієнт відкриває поточні рахунки, має право звернутися до попередніх обслуговуючих банків за інформацією, яка отримана від НБУ та стосується сумнівних операцій клієнтів.
Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку № 15 від 28 лютого 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.
Згідно з постановою, всі норми, що стосуються інформування уповноваженими банками НБУ про валютні операції та перевірки регулятором цієї інформації, об’єднані в окрему інструкцію “Про порядок формування уповноваженими банками інформаційного файла”.
Постанова набирає чинності з 22 березня 2017 року.
Джерело: НБУ
Відтепер зареєструвати бізнес в Україні можна онлайн!
1 березня 2017 року Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нові електронні послуги у сфері державної реєстрації:
- для фізичних осіб-підприємців: державна реєстрація фізичної особи-підприємця, внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності;
- для юридичних осіб: державна реєстрація створення юридичної особи та включення відомостей до реєстру.
Досі подати документи для отримання цих послуг можна було лише у паперовій формі. У 2016 році більше 1 мільйона українців відвідали особисто органи державної реєстрації, витративши на це купу часу.
Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування бізнесу. Суб’єкти господарювання можуть подати такі документи у будь-який зручний час 24 години на добу та 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це купу часу.
«Сьогодні я маю честь представити запуск наших онлайн сервісів на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua. Запуск послуг ми здійснюємо спільно з нашими колегами з Державного агентства з питань електронного урядування», — зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.
За його словами, це послуги, які мають величезний попит серед українських підприємців і українських громадян. Серед них низка сервісів для фізичних осіб-підприємців у режимі онлайн.
«І на сайті Онлайн будинку юстиції, і на державному порталі з сьогоднішнього дня у повноцінному режимі діє можливість зареєструвати в онлайн форматі себе як ФОП. Так само ми надаємо доступ до такої послуги як реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємства. Це надзвичайно популярна послуга, якою користуються близько 500 тисяч разів на рік. Третя послуга для ФОП – припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Для того, щоб не стояти в чергах з документами і не просити бюрократів закрити вашу компанію, зараз ми надаємо таку можливість на урядовому онлайн порталі», — поінформував присутніх Міністр юстиції.
Електронні послуги доступні через он-лайн будинок юстиції online.minjust.gov.ua, а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.
За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та максимально мінімізують корупційні ризики.
Источник: Державне агентство з питань електронного урядування України
Податок на нерухоме майно не зменшуватиме податок на прибуток
Із 1 січня 2017 року виключено норму пункту 137.6 ст. 137 Податкового кодексу України, яка передбачала зменшення податку на прибуток, що підлягав сплаті до бюджету, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості.
При цьому пунктом 45 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України визначено, що пункт 137.6 ст. 137 Податкового кодексу (в редакції до 01.01.2017) востаннє застосовується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками 2016 року.
Зазначені зміни до Податкового кодексу України внесені Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».
Джерело: ГУ ДФС у Сумській області, Бухгалтер 911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
7 підстав для проведення фактичної перевірки
Податківці нагадали, що може бути підставою для проведення фактичної перевірки платника податків
Податківці у підкатегорії 136.05 ресурсу “ЗІР” зазначили, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Така перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) Якщо за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів.
2) У разі наявності та/або отримання інформації від держорганів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
3) Письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, ліцензування.
4) Неподання суб’єктом господарювання в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та КОРО, подання їх із нульовими показниками.
5) У разі наявності та/або отримання інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
6) У разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пп. 75.1.3 ПКУ.
7) У разі наявності та/або отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Предприниматель на общей системе: доходы и расходы в 2017 году
Общие положения
Предприниматель на общей системе налогообложения (далее – предприниматель) является плательщиком НДФЛ. Порядок налогообложения его доходов установлен ст. 177 Налогового кодекса (далее – НК). Так, объектом налогообложения является чистый налогооблагаемый доход, то есть разница между общим налогооблагаемым доходом, полученным от ведения хозяйственной деятельности, и документально подтвержденными расходами, непосредственно связанными с такой деятельностью (п. 177.2 НК). Доходы предпринимателя облагаются НДФЛ по ставке 18 % (п. 167.1 НК).
Как предприниматель ведет учет своих операций?
Для предпринимателя учетным регистром является Книга учета доходов и расходов (далее – Книга), которую он ведет в обязательном порядке (п. 177.10 НК). Именно на основании записей в Книге впоследствии заполняется Декларация об имущественном состоянии и доходах (ее форма утверждена приказом Минфина от 15.09.16 г. № 821 «О внесении изменений в приказ Министерства финансов Украины от 2 октября 2015 года № 859»). Форма Книги и Порядок ее ведения утверждены приказом Миндоходов от 16.09.13 г. № 481 (далее – Порядок № 481).
Предприниматель самостоятельно выбирает, как ему вести Книгу – в бумажном виде или в электронном (п. 2 Порядка № 481). При этом Книга должна быть зарегистрирована в контролирующем органе по месту учета предпринимателя. Записи в Книге делаются только в те дни, когда предприниматель получает доход (п. 5 Порядка № 481). Суммы приводятся в гривнях с копейками (п. 9 Порядка № 481).
Как определяется сумма общего налогооблагаемого дохода предпринимателя?
В состав общего налогооблагаемого дохода входит выручка в денежной и натуральной форме, полученная от ведения хозяйственной деятельности, а именно (ОИР, категория 104.04):
- безналичные денежные средства, поступившие на банковский счет, или наличные средства, полученные предпринимателем или его работниками на месте проведения расчетов;
- выручка, полученная в натуральной (неденежной) форме;
- суммы штрафов и пени, полученные от других предпринимателей по договорам гражданско-правового характера за нарушение их условий, а также другие доходы от предпринимательской деятельности.
По мнению налоговиков, в доход предпринимателя также включается (ОИР, категория 104.04):
- задолженность за товары (работы, услуги), списанная кредитором предпринимателя;
- полученная безвозвратная финансовая помощь; • положительная курсовая разница, возникающая при продаже инвалюты;
- стоимость бесплатно полученных товаров (работ, услуг) в размере не ниже их обычной цены. Эту сумму предприниматель включает в доходы на дату получения таких товаров (услуг).
В какой момент признается доход?
Доходы предпринимателя признаются по кассовому методу. Говоря простым языком, пока предприниматель не получит деньги на счет или в кассу или же выручку в натуральной форме, дохода у него не будет. Деньги пришли – надо отразить доход. Даже если предприниматель еще не реализовал товар, не оказал услугу, но уже получил аванс, эта сумма включается в состав доходов.
Как доходы отражаются в Книге?
Для доходов в книге выделено три графы:
- графа 2 – сумма полученного предпринимателем дохода от осуществления хозяйственной деятельности;
- графа 3 – сумма возвращенных за товары (работы, услуги) денежных средств;
- графа 4 – общая сумма дохода, которая подлежит декларированию (определяется как разница: гр. 2 – гр. 3).
Что не включается в доход предпринимателя?
В состав общего налогооблагаемого дохода не включается:
- сумма акцизного налога с реализации подакцизных товаров (если предприниматель ведет розничную торговлю) (пп. 177.3.1 НК);
- сумма НДС, которая входит в цену проданных товаров (работ, услуг) (если предприниматель – плательщик НДС) (п. 177.3 НК).
Также не будут считаться доходом (ОИР, категория 104.04):
- сумма банковского кредита, полученная на текущий счет предпринимателя;
- полученная возвратная финансовая помощь;
- суммы, ошибочно поступившие на текущий счет предпринимателя;
- возвращенная банком сумма депозита;
- суммы, возвращенные предпринимателю поставщиком в связи с расторжением договора или возвратом товара;
- пособие по временной нетрудоспособности, выплачиваемое Фондом соцстрахования;
- сумма пополнения текущего счета собственными средствами предпринимателя.
Источник: Баланс
Подписаться на рассылку свежих новостей
[mc4wp_form id=”5921″]