
Згідно з договором про відступлення права вимоги підприємство відступило фізичній особі право вимоги боргу за ціною “нижче номіналу”. Тобто в сумі, меншій від суми боргу боржника. Боржник сплатив фізичній особі повну суму боргу, яка є більшою за його зобов’язання сплатити підприємству. Запитання: коли та в кого виникають зобов’язання зі сплати податку на доходи фізичної особи? Під час передання їй права вимоги боргу чи фактичного погашення боргу боржником перед нею?
Відповідь:
На підставі ст. 512 ЦКУ кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). До нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов’язанні в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦКУ).
За роз’ясненням ДПС до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи входить уся сума коштів, отримана нею від юридичної особи за договором про відступлення права вимоги, і вона підлягає оподаткуванню ПДФО на загальних підставах (див. ІПК ДФС від 26.07.2018 р. № 3276/Л/99-99-13-02-03-14/ІПК, роз’яснення з категорії 103.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua)).
За загальним правилом податковий агент, який
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: