
У цій статті з’ясуємо, як складати й вести списки персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів (далі – списки) на підприємстві за новими правилами військового обліку та чи потрібно їх подавати до ТЦКСП.
Як складати списки військового обліку
За новими правилами військового обліку, які діють з 5 січня 2023 року, до обов’язків роботодавців належить складання списків персонального військового обліку за формою, наведеною в додатку 5 до Порядку № 1487.
Також інформацію про чисельність призовників, військовозобов’язаних і резервістів потрібно вносити до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яку складають за формою, визначеною в додатку 12 до Порядку № 1487, і зберігають разом зі списками персонального військового обліку (п. 33 Порядку № 1487).
Персональному військовому обліку на підприємстві підлягають:
• призовники віком від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
• військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі (60 років), у тому числі жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю (п. 21 Порядку № 1487).
Але слід урахувати, що взяття громадян на персональний військовий облік за місцем роботи, а також їх виключення з такого обліку потрібно здійснювати лише після взяття (зняття, виключення) зазначених громадян на військовий облік (з військового обліку) у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦКСП).
Отже, списки формують передусім на підставі військово-облікових документів, які роботодавець повинен перевіряти у працівників під час їх прийняття на роботу (п. 34 Порядку № 1487) і в яких, зокрема, має
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: