Кожен роботодавець повинен проводити річний перерахунок ПДФО, але ПКУ не передбачає штрафу за його непроведення. То для чого його робити і чи можна не робити, якщо до доходів працівників не застосовується ПСП? Що показати в обліку і звітності?
Об’єктом оподаткування платника податків є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, що складається зі суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного періоду (п. 163.1 ПКУ).
Але протягом року трапляються ситуації донарахування доходів за минулі періоди (наприклад, у випадку з лікарняними) або за майбутні періоди (наприклад, у випадку з відпустковими). І дуже важливо пересвідчитися, що ви як податковий агент правильно визначили загальну суму доходу за кожен місяць календарного року. А ще річний перерахунок ПДФО — це легальний шлях виправлення без штрафів та пені помилок, яких ви припустилися протягом цього періоду.
Обов’язок проведення річного перерахунку ПДФО
Роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП), перерахунок суми доходів, нарахованих такому платникові податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої ПСП, а саме (пп. 169.4.2 ПКУ):
— за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
— під час проведення розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених підпунктом 169.2.3 ПКУ;
— під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: