
Працівника потрібно перевести на іншу роботу чи в іншу місцевість разом з підприємством. На що звернути увагу? Як це документально оформити? Чи може бути ініціатором переведення роботодавець? Та що буде, якщо працівник відмовиться від пропозиції? Чи є якісь спецнорми, які регулюють переведення під час дії воєнного стану? Розбираємося!
Розбираємося з поняттями
Почнемо нашу розмову з головного питання: що слід розуміти під переведенням?
У загальному випадку переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором (п. 31 постанови № 9).
Також переведенням на іншу роботу є:
— переїзд працівника разом з підприємством в іншу місцевість. Навіть якщо спеціальність, кваліфікація та посада залишаються незмінними. Під іншою місцевістю тут слід розуміти інший населений пункт (див. п. 1 постанови КМУ від 02.03.98 № 255);
— переведення на інше підприємство. Воно здійснюється через припинення трудового договору на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП.
За загальним правилом, переведення на іншу постійну роботу (у тому числі на інше підприємство), в іншу місцевість допускається тільки за згодою працівника
Виключень з цього правила два.
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: