
2.1. Правила оподаткування загальносистемників
Орієнтиром у питаннях оподаткування для загальносистемників виступає ст. 177 ПКУ. Принцип оподаткування на перший погляд простий: ПДФО і ВЗ обкладаємо чистий дохід — різницю між загальним оподатковуваним доходом (виручкою в грошовій та негрошовій формах) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізособи-підприємця.
І тут найважливіше — визначитися зі складом доходів, які у ФОП підлягають оподаткуванню, і сумою витрат, яка зможе «зіграти» у зменшення оподатковуваної суми доходу. Але якраз із цим зазвичай і виникають проблеми.
Як визначити, які доходи і витрати беруть участь у розрахунку чистого доходу, а які ні? На жаль, у ПКУ детальний перелік оподатковуваних доходів для ФОП на загальній системі відсутній. Та й щодо списку витрат є певні питання. Крім того, податківці часто висловлюють свою особливу думку щодо можливості віднести ті чи інші витрати до складу витрат, що зменшують оподатковуваний дохід. Але про це ми детально поговоримо в підрозділах 2.2 і 2.3. А поки зосередимося на загальних моментах оподаткування підприємця на загальній системі.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:


















