Останнім часом не вщухають запитання відносно помилок у реквізиті «Зведена податкова накладна». Як бути, якщо ознаку зведеності помилково не вказали? Що робити, якщо заповнили її у звичайній — не зведеній — податковій накладній (ПН)? Чи треба виправляти такі помилки і як це зробити правильно? Розбираємося.
Відразу скажемо: теоретично виправляти помилку в реквізиті «Зведена податкова накладна» необхідності немає. Проте податківці з цього приводу висловлюються не так оптимістично. На їх думку, зведена ПН без відповідної позначки не може бути підставою для відображення податкового кредиту (ПК) покупцем (див. лист ДФСУ від 18.04.2019 р. № 1671/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Тож на практиці остаточне рішення — виправляти або не виправляти — залежить:
— по-перше, від того, на кого виписана зведена ПН — на платника або неплатника ПДВ;
— по-друге, від того, чи готовий ваш покупець доводити фіскалам необґрунтованість їх аргументів.
Аргументи фіскалів
У згаданому листі податківці визнають, що код ознаки, який зазначається у верхній лівій табличній частині ПН у полі «Зведена податкова накладна», не є обов’язковим реквізитом ПН. І говорять, що ця ознака свідчить про окремий характер операцій, за результатами здійснення яких складається така ПН і визначаються податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ. Потім фіскали згадують норму з п. 44.1 ПКУ про те, що платникам забороняється формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинкою. І роблять вражаючий висновок: якщо платник при складанні зведеної ПН помилково не проставив ознаку в полі «Зведена податкова накладна», то така ПН не відповідає суті здійсненої операції, на яку вона складена, і первинним бухгалтерським документам.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: