
Товариство здійснює пільгові й оподатковувані операції з ПДВ і згідно з п. 199.1 ПКУ нараховує умовні ПЗ на частку використання ПК в пільгових операціях. Зведену ПН на умовні ПЗ сформовано останнім днем місяця з порушенням Порядку заповнення податкових накладних № 1307, оскільки у графі 2 ПН зазначено “Умовні постачання згідно з п. 199.1 ПКУ”, а не дату й № ПН, бо перелік ПН за вхідним кредитом дуже об’ємний і зробити річний перерахунок на частку використання ПК в пільгових операціях буде складно.
ЗАПИТАННЯ: які штрафні санкції загрожують нам згідно з ПКУ, оскільки податкової перевірки з періоду 2016 року не було й терміни позовної давності у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків до декларації з ПДВ 2016 року тягнуться досі? Яка судова практика є в разі оскарження ППР за ст. 120.2 ПКУ за податковими накладними на умовний продаж, заповненими з помилками, які можуть визнати не зареєстрованими в ЄРПН?
Відповідь:
Наскільки можна зрозуміти з питання, “компенсувальні” податкові накладні, хоча й з помилкою у складанні, усе-таки було зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
Справді, відповідно до пп. 1 п. 16 Порядку № 1307 до графи 2 розділу “Б” потрібно внести опис (номенклатуру) товарів / послуг постачальника (продавця) у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладено в п. 11 цього Порядку (“компенсувальні” податкові накладні). Зокрема, у цій графі платник зазначає дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку під час постачання йому товарів / послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до п. п. 198.5 та 199.1 ПКУ. На підставі цієї інформації через нарахування “компенсувальних” податкових зобов’язань фактично зменшується податковий кредит, указаний у тих податкових накладних, відомості про які відображено в “компенсувальній” податковій накладній. Тому не радимо порушувати зазначені норми Порядку № 1307, навіть якщо таких “вхідних” податкових накладних багато.
Водночас у ситуації, коли “компенсувальну” податкову накладну було зареєстровано в ЄРПН (якщо вона навіть складена з порушеннями), на наш погляд, не можна стверджувати, що виявлені згодом під час перевірки помилки у складанні “компенсувальної” податкової накладної, можуть призвести до невизнання факту реєстрації
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: