
Документ:
наказ МОЗ “Про затвердження Змін до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я” від 18.10.2023 р. № 1810
Кому читати:
застрахованим особам і страхувальникам
Що сталося:
визначено, як застрахованій особі самостійно оформити декретний медвисновок
Набирає чинності:
10.11.2023
Нагадаємо, улітку Законом № 3228 було внесено зміни, згідно з якими працюючим вагітним надано право самостійно визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Докладно це нововведення та пов’язані із цим питання було проаналізовано в матеріалі “Декретна відпустка: дату початку визначає застрахована”.
А ось коментований документ деталізує застосування цього нововведення на практиці.
Передусім загальне правило формування декретного медвисновку залишилося сталим: його формують на строк, який містить допологовий (70 к. д.), післяпологовий (56 к. д., а в разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів – 70 к. д.) і додатковий періоди непрацездатності (14 к. д.).
Власе ж медичний висновок категорії “Вагітність та пологи” з визначеної пацієнткою дати формують у період від початку 30 тижня (для жінок, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи – від початку 27 тижня) вагітності та до дня пологів (включно).
Якщо пацієнтка бажає перенести формування медвисновку на пізніший строк, вона повинна написати відповідну заяву. Форма такої заяви тепер міститься в додатку 3 до Порядку № 1066.
Якщо для пацієнтки до дня пологів не було сформовано медвисновку, то його формують із дати пологів.
Залежно ж від конкретної ситуації маємо такі часові приписи.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: