
Для власників транспортних засобів передбачено серед інших окремий обов’язок – повідомляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК) про наявність і справність ТЗ, який надалі підлягає фактичній мобілізації. За ухилення – штраф. Але про все по порядку.
Передусім нагадаємо, що органи МВС щокварталу подають до ТЦК відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань в особливий період (ч. 4 ст. 6 Закону № 3543). Але не слід вважати, що цього достатньо, оскільки керівники юросіб відповідно п. 15 Положення № 1921 зобов’язані подати територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію за формою згідно з додатком 1 про:
• наявність транспортних засобів і техніки,
• їх технічний стан,
• громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці.
Зверніть увагу
У разі зміни найменування підприємства, установи та організації або форми власності, відправки транспортних засобів і техніки в інші регіони або за межі території України на тривалий час керівники зобов’язані повідомити про це ТЦК у семиденний строк (п. 16 Положення № 1921).
Також це стосується випадків, коли права власності на транспортні засоби й техніку передано іншим юрособам або громадянам у довгострокову оренду (лізинг), якщо транспортний засіб або техніка є предметом застави як виконання зобов’язання за договорами про надання кредиту та гарантії перед банківською установою, та в інших випадках, коли унеможливлюється передання транспортних засобів і техніки військовим формуванням.
Як бачимо, орган МВС інформує лише про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, тоді як для юросіб передбачено більш розширений перелік випадків, коли необхідно поінформовувати ТЦК.
При цьому повідомлення потрібно подавати лише за наявності транспортних засобів і техніки на обліку або змін у їх якісному чи кількісному стані. Це прямо вказує Міноборони в листі від 24.05.2016 р. № 322/2/2836.
Що буде, якщо повідомлення не подати? За невиконання або неналежне виконання військово-транспортного обов’язку відповідальність несуть посадові особи та громадяни відповідно до закону (п. 5 Положення № 1921).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: