Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включно з фінзвітністю, від імені нерезидента?
Чи можна таким чином подавати декларацію?
Платник податків зобов’язаний своєчасно сплачувати податки, обчислювати і декларувати їх відповідно до ПКУ (ст. 16 ПКУ). Передавати податковий борг третім особам заборонено, крім випадків, передбачених законом.
Справи, пов’язані зі сплатою податків, платник податків веде особисто або через свого представника (ст. 19 ПКУ).
Сплату податку та збору платник податку здійснюється безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, це робить податковий агент або представник платника податку (п. 38.2 ПКУ).
Що каже ЦКУ
Крім ПКУ, питання представництва врегульовано нормами ЦКУ.
Так, представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє (ст. 237 ЦКУ).
Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юрособи та з інших підстав, установлених актами цивільного законодавства.
Представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю (документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами) (ст. 244 ЦКУ).
Таким чином, нерезидент може наділити повноваженнями зі сплати податку на прибуток підприємств та подання декларації (у т. ч. фінансової звітності) свій акредитований (зареєстрований, легалізований) відокремлений підрозділ за умови, що такий суб’єкт господарювання є представником платника податку із підтвердженням відповідних повноважень.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: