
Чинне законодавство визначає військовозобов’язаними всіх чоловіків з 18 до 60. Призвати на військову службу можуть уже з 25 років. Чи зможуть отримати відстрочку ті, хто має проблеми зі здоров’ям, згідно із Законом №3633? Поговоримо про тих, кого було увільнено від призову через стан здоров’я.
У чинному Законі про військовий обов’язок (ст. 15) зазначається, що призову на військову службу підлягають чоловіки, придатні для цього за станом здоров’я. За цією ознакою чоловіків поділяють на три умовні категорії: придатні, тимчасово непридатні й особи з інвалідністю (тобто постійно непридатні).
У чинному Законі про мобілізацію ст. 23 визначає перелік громадян України, які можуть отримати відстрочку від мобілізації. Нині до кола таких осіб включені і ті, кого визнано в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (із наступним проходженням військово-лікарської комісії). При цьому особи з інвалідністю можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Закон №3633 викладає ст. 23 Закону про мобілізацію в новій редакції. У ній, зокрема, зазначено, що під час мобілізації відстрочку можуть отримати громадяни, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6 – 12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Водночас особи з інвалідністю під час мобілізації можуть бути прийняті на військову службу лише за контрактом, про проходження служби за місцем проживання вже не йдеться.
Проте, щоб зрозуміти, як нова норма працюватиме на практиці, треба проаналізувати термінологію.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: