
Законодавець визначає підприємництво як самостійну, ініціативну, систематичну, на власний ризик господарську діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України).
Отже, наявність різного роду ризиків є однією з особливостей здійснення господарської діяльності. Для забезпечення сталого функціонування, а також задля отримання стабільного очікуваного прибутку виявлення та попередження ризиків має суттєве значення.
Одним із видів ризиків, що виникають під час здійснення господарської діяльності, є ризики, які мають місце в разі укладання угод із контрагентами.
Безпека договірних відносин завжди залежить від багатьох чинників – як зовнішніх, таких як загальноекономічна ситуація, курс валют, політична стабільність, так і внутрішніх, зокрема це неблагонадійність конкретного контрагента, несподівані фінансові проблеми в нього.
Слід детальніше розібратися, на яких етапах можуть виникати ризики певного характеру та яким чином можна їх мінімізувати.
Контрагент: вибір, перевірка, комунікація. Перед укладанням будь-якої угоди суб’єкту господарювання варто обдумано підходити до вибору контрагента, а також проводити ретельну перевірку наявності в такого контрагента ризиків невиконання договірних зобов’язань.
Передусім перевірку контрагента можна здійснити за допомогою відкритих джерел інформації. Так, дані можна отримати з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру судових рішень, Автоматизованої системи виконавчих проваджень, Єдиного реєстру боржників, Реєстру платників ПДВ тощо, а також використовуючи інші інформаційні бази даних. Зазначену перевірку можна провести самостійно або ж із залученням відповідних фахівців.
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: