
Під час надання щорічної відпустки суміснику роботодавець має врахувати певні особливості, які зумовлені тим, що умови трудових відносин із такими працівниками дещо відрізняються від трудових відносин із працівниками за основним місцем роботи. Далі докладніше про те, у чому полягають ці особливості.
Право сумісника на відпустку
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи (ст. 1021 КЗпП).
Наразі немає окремого нормативно-правового акта, який би регламентував порядок роботи за сумісництвом. Раніше діяли Постанова № 245 та Положення № 43, які були обов’язковими лише для підприємств державної (комунальної) форми власності. Однак саме ці нормативно-правові документи застосовували під час вирішення питань, пов’язаних із роботою сумісників, суб’єкти недержавної (некомунальної) форми власності. І зазвичай сумісників (як зовнішніх, так і внутрішніх) приймали і продовжують приймати на роботу на умовах 4-годинного робочого дня. Але оскільки таких обмежень щодо тривалості робочого часу КЗпП не містить, то трапляються випадки працевлаштування і на більш тривалий робочий час протягом дня – 5, 6 і навіть 8 годин. Важливо, щоб у таких ситуаціях було дотримано умови, що визначена в ст. 1021 КЗпП, – робота за сумісництвом у вільний від основної роботи час.
Незалежно від того, скільки годин на день працює сумісник, він має право на ті самі права, що й основні працівники. Про це неодноразово вказували у роз’ясненнях державні органи. Зокрема, Мінсоцполітики в листі від 29.08.2012 р. № 318/13/116-12 та Мінпраці в листах від 07.08.2009 р. № 472/13/84-09 і від 03.09.2009 р. № 246/13/116-09 зазначали, що робота на умовах неповного робочого часу сумісників, які працюють неповний робочий день, не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: