З 1 вересня 2024 року Мін’юст застосовуватиме штрафи за виявлені розбіжності щодо відомостей про КБВ та структуру власності юрособи.
Нагадаємо, що кінцевий бенефіціарний власник — це будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізособу, від імені якої проводиться фінансова операція, за ознаками здійснення прямого чи непрямого вирішального впливу на діяльність юрособи. КБВ, зокрема, для юросіб є будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юрособи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння).
Строк подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі — КБВ) та структуру власності юрособи прив’язаний до набрання чинності нормативними документами:
1) положення про форму та зміст структури власності;
2) методології визначення юрособою КБВ.
Війна теж внесла свої корективи у встановлення граничного строку першого подання інформації про КБВ. Нині такий строк подання обчислюють 6 місяцями з дати набрання чинності цими нормативними документами, але не раніше 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.
За якою формою повідомляти про КБВ?
Положення про форму та структуру власності затверджене наказом Мінфіну від 19.03.2021 №163. Проте через 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні набере чинності наказ Мінфіну від 02.04.2024 №161, який викладе це Положення (як і форму структури власності) в новій редакції!
Методологія визначення юрособою КБВ затверджена постановою КМУ від 19.09.2023 №1011. Докладно про її застосування ми розповіли у статті «Методологія визначення КБВ юросіб» у «ДК» №41/2023.
Утім, цей обов’язок юросіб прив’язаний і до іншого: підтримувати відомості про КБВ та структуру власності юрособи в актуальному стані (ч. 3 ст. 5-1 Закону №361).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: