Умови договорів різноманітні: товари можуть відвантажуватися партіями/оплата може перераховуватися у декілька етапів. Але що як відбувається декілька оплат/відвантажень в один і той же день? Як бути у такому разі із складанням податкових накладних (ПН): знадобиться їх декілька чи можна обійтися однією ПН на увесь денний обсяг? Давайте з’ясовувати.
Каменем спотикання став п. 201.7 ПКУ, яким передбачено, що ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли як попередня оплата (аванс) на поточний рахунок. Аналогічне продубльоване і в п. 18 Порядку заповнення ПН, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.
Загальний сенс уловити нескладно: неважливо, як відбувається відвантаження/оплата (повністю/частково), навіть часткове постачання з урахуванням першої події необхідно підкріплювати ПН. Щоправда, скільки складати ПН, якщо часткових оплат/відвантажень протягом дня за одним і тим же покупцем назбиралося декілька, п. 201.7 ПКУ не пояснює. Звідси і запитання.
ПН: одна чи декілька?
Буквально п. 201.7 ПКУ вимагає складати ПН на кожне часткове постачання. Тому, мабуть, варіант, до якого не причепишся, — на кожен частковий аванс/відвантаження у рамках дня складати окрему ПН. Тим паче, що в тому ж дусі буде оформлена первинка, тобто також порційно — на кожну з таких частин. І до речі, цей варіант привабливий, якщо недостатньо ліміту (оскільки дозволить зареєструвати хоча б частину ПН, що вписалися в ліміт).
Але чи можна його вважати єдино можливим? Що як при серії оплат/відвантажень на день немає бажання на покупця плодити ПН (під кожне часткове постачання) — чи можна тоді усі оплати/відвантаження об’єднати в одній ПН на покупця за день?
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: