Якщо сторони у трудовому контракті погодили особливі умови та порядок його припинення, то їх невиконання призведе до продовження дії контракту на новий строк, хоча й без поновлення працівника на посаді. Коментар до Постанови ВС від 13.12.2023 у справі № 757/22437/22-ц*.
У коментованому нами судовому рішенні з доцентом кафедри військово-медичної академії було укладено трудовий контракт терміном з 01.08.2021 до 31.07.2022 (тобто на один рік із можливістю продовження його дії у порядку, встановленому умовами контракту).
* https://reyestr.court.gov.ua/Review/115680949.
Згідно з пп. 6.2.1 контракту підставою для його розірвання є закінчення строку дії. Водночас начальник академії і працівник за угодою сторін не пізніше як за 2 місяці повинні визначити таке: контракт припиняє дію, контракт продовжується чи укладається новий. А якщо сторони не виконають обов’язку, покладеного на них контрактом, він продовжується на новий строк.
Підстави для припинення строкового трудового договору
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення його строку (п. 2 і 3 ст. 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їх припинення.
Припинення трудового договору після закінчення строку не потребує заяви чи якогось волевиявлення працівника. Власник також не зобов’язаний попереджати або в інший спосіб інформувати працівника про майбутнє звільнення (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП).
Так і сталося: сторони не виконали обов’язку, покладеного на них контрактом (у цій ситуації ніхто взагалі не повідомляв один одного, що контракт припиняє дію, контракт продовжується чи укладається на новий строк), і все виглядало так, що контракт має бути продовжено на новий строк без будь-яких додаткових умов.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: