
Так, нещодавно, на офіційному сайті Головного управління Держпраці в Донецькій області з’явився звіт щодо перевірки підприємства за фактом звернення громадян зі скаргами на свого роботодавця.
Загалом, за результатами перевірки встановлено, що трудові обов’язки виконували 39 робітників, з яких 10 робітників працюють на умовах укладеного трудового договору, 1 робітник — на підставі цивільно-правового договору та 28 осіб працювали без укладання трудового договору.
Отже, мало місце порушення вимог ч. 3 ст. 24 і ст. 265 КЗпП щодо допущення 28 працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника чи вповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.
При отриманні пояснень від працівників зазначених магазинів останні зазначали, що офіційно вони на вказаному підприємстві не працевлаштовані, трудову книжку у відділ кадрів не здавали, а заробітну плату отримують у касі підприємства на руки.
Частина працівників пояснила, що на час проведення перевірки саме проходили стажування на відповідні вакантні посади. Однак усупереч своїм же словам про стажування працівники зазначених магазинів перебували в уніформі з логотипом торгівельної мережі, посади та виконували безпосередні вказівки керівництва без будь-яких наставників, що свідчить про їх фактичний допуск до роботи без укладання трудового договору.
Згідно з вимогами трудового законодавства України, питання проходження стажування чітко врегульоване лише для держслужбовців, студентів вищих й учнів професійно-технічних навчальних закладів. Інші випадки проходження стажування не передбачені чинним законодавством України, що зумовлює в разі потреби оцінки трудових якостей робітника укладати трудовий договір із випробувальним терміном.
Фінансові санкції за вчинені правопорушення передбачають накладення грошового стягнення в розмірі 96 тис. грн за кожного неоформленого працівника, що у своїй сукупності становить 2,688 млн грн.
Джерело: Головне управління Держпраці у Донецькій області, Я – Бухгалтер