
Одним із ключових нововведень запровадження Дія Сіті стала поява нового виду договорів на виконання робіт, що суміщає у собі елементи трудових та цивільно-правових відносин. Назвали такий договір гіг-контрактом.
Найімовірніше, ця назва має уособлювати “концерт” (саме такий дослівний переклад слова gig з англійської мови) як яскравий приклад проєктної роботи, де особи можуть бути задіяні в проєкті як увесь час, так і лише для надання певної разової послуги.
Попри те що наразі використання гіг-контрактів є виключною прерогативою резидентів Дія Сіті, можливо, певні його елементи зацікавлять й інші господарюючі суб’єкти. Адже загалом чимало його положень цілком можуть бути використані під час складання договорів ЦПХ із фізособами.
Тож, розпочнімо з визначення:
З документа
“гіг-контракт – цивільно-правовий договір, за яким гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а резидент Дія Сіті зобов’язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для виконання робіт та/або надання послуг, а також соціальні гарантії, передбачені розділом V цього Закону” (п. 1 ст. 1 Закону № 1667).
Як бачимо, гіг-контракт є особливою формою фіксації домовленостей між замовником (резидентом Дія Сіті) та виконавцем (фізичною особою) з елементами соціальної складової.
Чим регульовано
Головний документ, що встановлює вимоги до гіг-контракту, визначено Законом № 1667. При цьому гіг-контракти виведено з-під сфери регулювання трудового законодавства (ст. 3 КЗпП).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: