Сьогодні предмет нашого розгляду — п. 69.37 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, яким запроваджено мораторій на штрафи та пеню в разі добровільного погашення підприємством податкового зобов’язання, донарахованого фіскальним органом за наслідками документальної перевірки. А точніше, які бухгалтерські наслідки спричиняє її практичне застосування.
Віталій Прокопенко, ACCA DipIFR, податковий радник
«Штрафний» мораторій у дії
Згадаємо, які вимоги висуває ПКУ. Отже, п. 69.37 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ встановлює таке.
Тимчасово, на період із 01.08.2023 до припинення або скасування воєнного стану на території України, за умови сплати платником податків упродовж 30 календарних днів із дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення (далі — ППР), суми податкового зобов’язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які відновили або почали з 01.08.2023 та завершили до дня припинення або скасування воєнного стану на території України, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов’язання, вважаються скасованими, а пеню не нараховують.
Разом з тим сума грошового зобов’язання, визначеного в ППР, вважається неузгодженою до моменту повної сплати податкового зобов’язання, визначеного в такому ППР, але не пізніше ніж упродовж 30 календарних днів із дня, наступного за днем отримання платником податків такого ППР.
Сама ж сума податкового зобов’язання, сплаченого платником податку в порядку, передбаченому п. 69.37 підрозд 10 розд. ХХ ПКУ, не підлягає оскарженню.
<…>
Джерело: ПРАКТИКА МСФЗ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: