
Спори суб’єктів господарювання з податковими органами можна сміливо назвати невід’ємним атрибутом підприємницької діяльності, адже практично кожний платник податків у процесі своєї діяльності зустрічався з необхідністю оскарження рішень контролюючих органів, особливо рішень про нарахування зобов’язань, рішень про коригування показників податкових зобов’язань і, звичайно, рішень, прийнятих у результаті проведення перевірки. Податкові органи, в свою чергу, у сьогоднішніх реаліях також все частіше вирішують спірні питання за допомогою звернення до адміністративного суду з поданням щодо призупинення витратних операцій платника податків, підтвердження обґрунтованості адмінарешту майна або стягнення коштів з податкового боргу.
Останнім часом для багатьох платників податків є актуальною проблема визнання протиправними дій контролюючих органів щодо проведення перевірки. Проведення перевірок суб’єктів господарювання не завжди здійснюється на законних підставах і в законному порядку, скоріше навпаки, більшість перевірок проводитися з порушеннями з боку податкової.
Яким же чином платник податків може захистити свої порушені у ході перевірки права? Оскаржити акт, винесений за результатами проведення перевірки, не можливо, оскільки на практиці вже закріпилася позиція про те, що акт перевірки не створює правових наслідків і не є актом індивідуальної дії. Так, Верховний Суд у постанові № 21-237а13 дійшов висновку про неможливість оскарження актів податкової перевірки та дій податківців щодо внесення відомостей у цей акт. Залишається лише право платника податків оскаржити податкові повідомлення-рішення, але тільки у випадку, якщо вони були винесені контролюючим органом. Також платники податків у випадку необґрунтованості та неправомірності призначення і проведення перевірки звертаються до суду з вимогою про визнання неправомірними дій з проведення перевірки. При цьому виникає питання, чи підлягають такі вимоги задоволенню?
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: