
Підприємство з 25.02.2022 не працювало (перебуває у зоні бойових дій). Табель обліку використання робочого часу не вівся. З кінця травня хочемо поновити роботу. Як бути з табелем та як показати відсутність співробітників на роботі? Що робити з тими, хто не вийде на роботу (багато хто за кордоном і поки що не планують повертатися). Крім того, 26.02.2022 р. мобілізували нашого працівника. Середню зарплату йому не нараховували. Чи потрібно її нарахувати та виплатити за період, поки підприємство не працювало?
Табель обліку використання робочого часу
Почнемо з того, що працівники на роботу не виходили, але документи, які підтверджували б цей факт, відсутні. Отже, при відновленні діяльності необхідно все відповідним чином оформити. Як саме?
На наш погляд, перш за все
слід сформувати табелі обліку використання робочого часу з дати припинення роботи підприємства до дати її відновлення
Для цього видається наказ із вказівкою начальнику відділу кадрів (чи особі, яка виконує його функції) відновити облік робочого часу за період нездійснення діяльності підприємства шляхом оформлення табелів.
Причому вважаємо, не варто «вдавати», що табелі обліку використання робочого часу заповнювалися щодня протягом усього періоду, коли підприємство не провадило діяльність. Адже в такому разі виникне закономірне питання: чому працівник, який щодня виконував свої посадові обов’язки (заповнював табель), не отримував заробітної плати за зазначений період?
Мобілізований працівник
Відповідно до ст. 119 КЗпП за мобілізованими працівниками зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток. При цьому така виплата не залежить від того, працювало підприємство на повну силу або не здійснювало діяльності зовсім. Тобто середній заробіток мобілізованому працівнику слід нарахувати за весь період його служби з 26.02.2022.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: