
Військово-транспортний обов’язок – це вилучення в установленому законодавством порядку транспортних засобів і техніки (далі – ТЗ), що належать юридичним та фізичним особам, з метою забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період. З’ясуємо, що саме зміниться для власників ТЗ із 18 травня цього року.
У ч. 1 ст. 6 Закону № 3543, як і раніше, залишається таке визначення:
З документа
Військово-транспортний обов’язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами (у тому числі водними) і технікою (далі – транспортні засоби) і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян – власників транспортних засобів.
Але є одна суттєва відмінність – Закон № 3543 передбачає вилучення водних ТЗ.
Як і раніше, у ст. 6 Закону № 3543 визначено перелік суб’єктів, яких можуть зобов’язати передавати ТЗ до ЗСУ чи інших військових формувань. Серед них:
– центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування,
– підприємства, установи та організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства;
– інші підприємства, установи та організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів;
– громадяни – власники транспортних засобів.
Також у ч. 1 ст. 6 Закону № 3543 конкретизовано, які саме питання має врегулювати Кабмін:
З документа
Порядок виконання військово-транспортного обов’язку, норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів і техніки на період мобілізації та у воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України. Норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів і техніки визначаються у відсотках за підприємством (установою, організацією) за галузями національної економіки.
Наразі діє Положення № 1921, яке Кабмін має привести у відповідність до змін у ст. 6 Закону № 3543 або затвердити новий нормативно-правовий документ. При цьому також мають бути визначені:
1) норми безоплатного залучення ТЗ;
2) норми вилучення ТЗ;
3) норми примусового відчуження ТЗ.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: