При встановленні інвалідності у процесі роботи працівник приносить роботодавцю Довідку до акта огляду МСЕК. Роботодавець копію цієї довідки залишає у себе. Це є підставою для нарахування на його зарплату ЄСВ за пільговою ставкою 8,41 %. Також у довідці є пункт, у якому зазначено висновок про умови та характер праці, що рекомендовані цій особі з інвалідністю. На жаль, там переважно містяться загальні фрази, й роботодавець не завжди розуміє, як їх виконувати. А питання іноді принципове: чи може працівник надалі виконувати роботу на обійманій посаді? Тож розберімося разом.
Наталія Сабадаш, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»
Про що йдеться?
Спершу зазначимо, що люди з інвалідністю всіх груп мають право на працю. Тобто законодавство не містить прямої заборони на працю за певними професіями або роботами для осіб з інвалідністю. Обмеження щодо здатності до трудової діяльності для конкретної особи з інвалідністю може бути зафіксоване в документах про встановлення інвалідності.
Відповідно до п.п. 2.2 розд. ІІ Інструкції № 5611 при встановленні інвалідності одним із критеріїв життєдіяльності людини є здатність до трудової діяльності. В абз. 16 цього підпункту наведено параметри оцінки здатності до трудової діяльності.
ЦИТАТА. «Параметри оцінки — збереження або втрата професійної здатності, можливість трудової діяльності за іншою професією, яка за кваліфікацією дорівнює попередній, оцінка допустимого обсягу роботи у своїй професії і посаді, можливість трудової зайнятості в звичайних або спеціально створених умовах».
(абз. 16 п.п. 2.2 розд. ІІ Інструкції № 561)
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНОотримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: