
Питання придбання та обліку паливно-мастильних матеріалів (далі — ПММ) завжди актуальні, оскільки мають певні особливості. Зазвичай запаси, до яких належить і паливо, придбаваються установами на підставі первинних документів і відразу зараховуються на склад. З придбанням пального дещо інша ситуація. Так, розрахунки з АЗС зазвичай зводяться до попередньої оплати і, так би мовити, відповідального зберігання ПММ у постачальника. Установа ж отримує талони або смарт-картки, за якими й заправляє паливо в автівку або дозволену спецтару. Також не слід виключати можливість застосування готівкових розрахунків з АЗС. Про способи придбання пального й бухоблікові нюанси поговоримо в матеріалі.
Альона Кісєльова, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет»
Придбання ПММ: розрахунки, КЕКВ і попередня оплата
Розрахунки Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами, до яких, зокрема, належать бензин, дизельне паливо, скраплений вуглеводневий газ, масла й мастила, визначено Правилами № 14421.
Відповідно до п. 3 Правил № 1442 роздрібна торгівля нафтопродуктами здійснюється за наявності у суб’єкта господарювання відповідних документів дозвільного характеру й ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Торгівля нафтопродуктами, призначеними для відпуску споживачам, здійснюється через мережу автозаправних станцій, автогазозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.
Розрахунки за реалізовані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, паливних карток, талонів, відомостей на відпуск пального тощо) в установленому законодавством порядку. Разом із продукцією споживачеві в обов’язковому порядку видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, який підтверджує факт купівлі товару (п. 9 Правил № 1442).
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: