Час від часу перед керівником закладу дошкільної освіти постає питання заміни тимчасово відсутнього вихователя. Причин відсутності вихователя достатньо: тут і хвороба, і навчання, і перебування на курсах підвищення кваліфікації, і відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3 (6) років тощо. У матеріалі розглянемо порядок заміни вихователів та оплати праці за таку заміну.
(листи МОН)
Алла Головко, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»
Варіанти заміни
Звичайно, діти не можуть перебувати в закладі дошкільної освіти (далі — ЗДО) без догляду вихователя, навіть тимчасово. Тому необхідно якось виходити із ситуації. Проте, на жаль, у законодавстві не прописано конкретного порядку заміни тимчасово відсутніх вихователів, тому кожен керівник сам шукає, як вийти із цієї ситуації.
Свого часу в листі від 14.05.2015 № 2/4-13-938-15 МОН стверджувало, що порядок заміни вихователів ЗДО унормовано Інструкцією № 1021.
Проте цим документом передбачено лише вимоги щодо оплати тимчасової заміни. А от рекомендацій, як замінити відсутнього вихователя, вона не містить.
Водночас на практиці склалися такі варіанти заміни (і МОН в листі від 14.05.2015 № 2/4-13-938-15 також на них вказує):
- варіант 1 — заміна вихователем з іншої групи;
- варіант 2 — заміна іншим педагогічним працівником (наприклад, вихователем-методистом або практичним психологом). Зважаючи на те, що відповідно до ст. 30 Закону про дошкільну освіту2 педпрацівники ЗДО повинні мати відповідну вищу педагогічну освіту, обов’язки тимчасово відсутніх вихователів повинні здійснювати працівники з педагогічною освітою, і лише у виняткових випадках — інші працівники (наприклад, медсестра тощо);
- варіант 3 — об’єднання груп.
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: