Уявіть: узяли ви кредит у банку. І ось настав час його віддавати, а грошей у вас зовсім немає. Ця історія — далеко не вигадка. Згадайте кризу 2014 року і різкий стрибок курсу долара… Чи є вихід із цієї ситуації? З 21.10.2019 р. законодавець як вихід пропонує банкрутство фізичної особи. Як усе повинно відбуватися? Яка ціна позбавлення від боргу?
«А що, раніше не можна було оголосити себе банкрутом?» — запитаєте ви. Відповідаємо: збанкрутіти фізичній особі можна, але тільки за підприємницькими боргами (ч. 1 ст. 90 Закону України від 14.05.92 р. № 2343-XI). Тобто таким чином позбавитися від боргів може лише ФОП.
З 21.10.2019 р. для фізичних осіб з’явиться новий спосіб вирішення «боргової» проблеми — банкрутство
Саме з цієї дати вводиться в дію Кодекс України по процедурах банкрутства від 18.10.2018 р. № 2597-VIII (КУпПБ), який передбачає процедуру банкрутства для фізичних осіб (не підприємців).
Але чи спростить це життя звичайним фізичним особам?
Процедура банкрутства
Для того щоб почати шлях до банкрутства, треба буде пройти три етапи.
Етап 1 — подання заяви.Йдеться про спеціальну заяву до господарського суду. Зробити це може не кожен боржник. Треба, щоб (ч. 2 ст. 115 КУпПБ):
— мінімальний розмір боргів складав 30 мінімальних зарплат, установлених на відповідний рік (у 2019 році — 125190 грн.);
— протягом 2 місяців виникла заборгованість у розмірі більше 50 % місячних платежів за кредитами та іншими плановими платежами;
— відносно такого боржника виконавець виніс постанову про відсутність майна, на яке може звертатися стягнення;
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: