До нашого видання часто звертаються з проханням допомогти вибрати код КВЕД. Хоч із цим краще звертатися до контролерів, проте нижче наведемо ту інформацію, яка дасть вам змогу обрати код КВЕД самостійно!
Для обрання коду КВЕД треба застосовувати насамперед національний класифікатор ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД).
Цей класифікатор є чинним від 01.01.2012. Зміну №2 до національного класифікатора ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» було внесено Наказом Міністерства економіки №47 від 04.01.2023.
Додатково до самого класифікатора важливим нормативним документом є Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, які затверджені наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 №396. Цей документ містить методологічні основи та пояснення до кожної позиції КВЕД-2010.
Що таке КВЕД?
КВЕД — це Класифікація видів економічної діяльності — національна статистична класифікація. Вона використовується в Україні для обліку та статистики різних видів економічної діяльності.
Класифікатор КВЕД (ДК 009:2010) розроблено на основі європейської стандартної класифікації видів економічної діяльності NACE (rev. 2). КВЕД повністю відповідає NACE як за структурою, так і за змістом класифікаційних позицій. Метою такого узгодження є забезпечення міжнародної порівнянності статистичних даних.
NACE, своєю чергою, була розроблена на основі ISIC (Міжнародної стандартної галузевої класифікації всіх видів економічної діяльності ООН). Вона є детальнішою за ISIC на нижчих класифікаційних рівнях, хоча на найвищих рівнях вони використовують однаковий принцип розподілу видів діяльності.
Простими словами, КВЕД — це такий великий державний перелік, у якому зазначено всі види робіт та занять, якими можуть займатися підприємства та фізособи-підприємці в Україні.
Коли реєструється бізнес, обирається код КВЕД, який найточніше описує основну діяльність.
Це потрібно державі для того, щоб вести облік економічної активності в країні та мати можливість порівнювати ці дані з іншими країнами, адже український КВЕД побудований за тими самими принципами, що й європейський (NACE) та міжнародний (ISIC) класифікатори.
Інструкція з вибору коду КВЕД
Початковий етап: Визначення основної економічної діяльності.
1. Зрозумійте призначення статистичних класифікацій. КВЕД, як і решта статистичних класифікацій, створено для систематизації, групування (узагальнення) та перетворення економічної та соціальної інформації у стандартний формат для обробки й аналізу значних обсягів даних. Метою є збір подібних об’єктів в окремі категорії, найоднорідніші за характеристиками об’єкта статистичного спостереження, яким надаються індивідуальні коди.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: