Пенсійний фонд України розповідає, що перевірити, чи сплачує роботодавець за вас страхові внески, можна на їхньому вебпорталі електронних послуг або у мобільному додатку «Пенсійний фонд».

Для цього:

1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

2. Увійдіть до свого особистого кабінету, авторизувавшись зручним для вас способом: за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис, системи GOV.ID або за логіном і паролем, який можна отримати в сервісному центрі територіального органу Фонду.

3. В особистому кабінеті оберіть розділ «Мій страховий стаж», щоб перевірити, скільки ви набули страхового стажу.

Зверніть увагу!

У цьому розділі відображаються відомості щодо страхового стажу, набутого у період з 1 січня 2004 року – дати набрання чинності Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким запроваджено поняття «страховий стаж».

4. Зайдіть у розділ «Моя заробітна плата», щоб побачити суми заробітної плати (доходу), на яку нараховано єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Контролюйте інформацію про сплату ЄСВ роботодавцем та набутий страховий стаж.

За потреби на вебпорталі Фонду ви можете замовити довідки ОК-5 або ОК-7 та отримати їх у паперовому чи електронному вигляді (за бажанням). Як це зробити – читайте тут.

Важливо!

Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам подаються роботодавцями щокварталу (з розбивкою за місяцями звітного кварталу) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.