
Є певні особливості щодо застосування РРО/ПРРО на період війни. Як працювати, якщо немає інтернету чи закінчилась стрічка для друку фіскальних чеків? Чи треба перереєстровувати РРО/ПРРО, якщо ви змінили місце роботи? Як працювати з КУРО? Чи подавати звіт ЗВР-1? Як вести товарний облік та чи зможуть податківці штрафувати за РРО/ПРРО-порушення? Чи потрібні токени для ПРРО? Детальні відповіді — прямо зараз.
Чи відстрочили РРО/ПРРО для ФОП-єдиноподатників?
Скасування чи хоча б відтермінування РРО/ПРРО для ФОП на час дії воєнного стану не впровадили. Як воно було (нормативне регулювання) станом на 24.02.2022, так воно є і зараз. Тому навіть на період воєнного стану повною мірою залишається обов’язок використовувати РРО/ПРРО (що попередньо зареєстрований у податківців) у тих випадках, коли цього вимагає Закон про РРО1.
1 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Втім законодавець все ж таки не залишив без уваги обставини, в яких ми зараз перебуваємо. Детальніше про що читайте далі.
Штрафне послаблення для майже всіх
В п. 12 розд. ІІ Закону про РРО прописали, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону про РРО не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: