
Спершу слід нагадати, що саме перевіряють під час фактичної перевірки.
Фактичною вважається перевірка, яку здійснюють за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Таку перевірку контролюючий орган проводить щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин із працівниками (найманими особами).
Тобто це ті перевірки, які ми звикли називати перевірками касової дисципліни, але не тільки. Ще під час фактичної перевірки перевіряють ліцензування вашої діяльності та наявність оформлених трудових відносин.
При цьому з 17 березня 2022 року до ст. 80 ПКУ щодо підстав проведення фактичних перевірок внесено зміни щодо розрахунків картками. Зокрема, до:
1) пп. 80.2.2 ПКУ, який вказує на проведення фактичних перевірок з підстав наявності та/або отримання інформації від державних органів чи органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів;
2) пп. 80.2.3 ПКУ в частині підстави проведення фактичних перевірок у разі письмового звернення покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі незабезпечення можливості проведення
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: