
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Який посадовий оклад брати для розрахунків (зі штатного розпису чи з трудового договору) у випадку, якщо вона:
• принесла новий листок непрацездатності по вагітності та пологах;
• вирішила звільнитися під час відпустки по догляду за дитиною?
ВІДПОВІДЬ: Підприємства самостійно встановлюють у колективному договорі форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.
У разі якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або вповноважений ним орган зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а за умови його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ч. 2 ст. 97 КЗпП).
Конкретні розміри тарифних ставок, посадових окладів, а також надбавок, доплат, премій і винагород установлює власник або вповноважений ним орган, зважаючи на вимоги, передбачені ч. 2 ст. 97 КЗпП (ч. 3 ст. 97 цього Кодексу). Тому якщо на підприємстві встановлені система оплати праці, схема посадових окладів, то в разі підвищення окладів за посадами у штатному розписі, відповідні зміни мали б уноситися до трудового договору.
Тож потрібно узгодити посадовий оклад у трудовому договорі за посадою, яку обіймає працівниця, зі встановленим окладом за її посадою у штатному розписі. Звісно, розрахунки мають здійснюватися виходячи з посадового окладу бухгалтера, установленого системою оплати праці та штатним розписом. Чому?
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: