
Підприємство подало фінзвітність та декларацію з прибутку за 2022 рік. Декларація подається без різниць і без додатків. Після цього отримали акт наданих послуг за грудень 2022 року. Як виправити декларацію з податку на прибуток? Чи розраховувати самоштраф, пеню, якщо сума прибутку зменшиться відповідно до акта наданих послуг?
Відповідно до п. 4 НП(С)БО 6, виправлення помилок, допущених під час складання фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).
В описаному випадку придбання послуг змінює сальдо розрахунків із постачальником цих послуг та збільшує суму витрат того звітного періоду, в якому отримано послуги, а отже, і зменшує фінрезультат. Позаяк акт надання послуг за грудень 2022 року належить уже до минулого звітного року, то для виправлення помилки у бухобліку потрібно відкоригувати сальдо розрахунків з постачальником та сальдо нерозподіленого прибутку або непокритого збитку на дату виправлення помилки: Д-т 441 (442) К-т 631 (371). У балансі на початок 2023 року слід буде навести виправлене сальдо рахунків 441 (442) та 631 (371).
Якщо внаслідок виправлення помилок змінюються показники фінансової звітності, до уточнюючої декларації з податку на прибуток потрібно додати і виправлену фінансову звітність — так пишуть податківці у ЗІР.
Консультують податківці
<…> У разі подання платником податку уточнюючої Декларації до такої Декларації мають бути подані всі додатки, передбачені для заповнення відповідних рядків Декларації, незалежно від того, чи виправлялися показники цих рядків та додатків Декларації із зазначенням інформації про подані додатки у таблиці «Наявність додатків» Декларації. При цьому фінансова звітність за звітні періоди, що уточнюються, подається до уточнюючої Декларації лише у разі виправлення показників такої фінансової звітності.
Платники податку мають право подати доповнення до такої Декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною Декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі (п. 46.4 ст. 46 ПКУ). <…>
ЗІР, підкатегорія 102.20.02
Тобто у зазначеному в запитанні випадку до органів статистики можна не подавати нову фінансову звітність за 2022 рік, а просто відкоригувати сальдо на початок 2023 року, яке буде відображене вже при поданні фінансової звітності за 2023 рік. А ось податківці вимагають знову подавати нову виправлену фінансову звітність за 2022 рік разом з уточнюючою декларацією.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: